Jak rozplątać łańcuszek, by go nie uszkodzić?

Jak rozplątać łańcuszek, by go nie uszkodzić?

Niewłaściwe przechowywanie w domu lub podczas podróży, a czasem tylko chwila nieuwagi wystarczą, by delikatny, srebrny lub złoty łańcuszek zaplątał się na dobre. Nie próbuj rozplątywać go na siłę! Zanim podejmiesz próbę uratowania sytuacji, podpowiemy Ci jak rozplątać łańcuszek, by go nie uszkodzić.

Zaplątany łańcuszek wymaga od Ciebie naprawdę dużo cierpliwości i przede wszystkim precyzyjnych, delikatnych ruchów. Sprawdź, jak możesz ułatwić sobie zadanie i przywróć swojej biżuterii dawny kształt.

Przygotuj splątany łańcuszek

Skuteczne rozplątanie łańcuszka będzie możliwe tylko wówczas, gdy podejdziesz do tego ze spokojem, w innym wypadku możesz go rozerwać, złamać lub jeszcze bardziej zaplątać. Połóż biżuterię na płaskiej powierzchni i przygotuj potrzebne akcesoria – ściereczkę, dwie igły i oliwę lub olej.

 

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek działania, znajdź zapięcie łańcuszka i rozepnij go, to zdecydowanie ułatwi Ci dalszą pracę. Supeł musisz dokładnie przetrzeć nasączoną w tłuszczu szmatką, uważając, by nie pobrudzić rąk, kiedy będą śliskie, stracisz kontrolę nad igłami. Nasączony oliwą lub olejem łańcuszek połóż na odpowiednio zabezpieczonym stole. Tak przygotowany możesz zacząć rozplątywać.

Zastanawiasz się, jak rozplątać łańcuszek dwoma igłami i po co jest potrzebna oliwa? Tłusta powierzchnia biżuterii zapobiegnie dalszemu zbijaniu się supełka, dzięki czemu problem stanie się znacznie łatwiejszy do opanowania!

 

Sposób na rozplątanie łańcuszka

Kiedy wszystko jest gotowe, weź igły i rozpocznij rozdzielanie węzła od jego środka. Będziesz potrzebowała naprawdę dużo cierpliwości, a Twoje ruchy będą musiały być precyzyjne, kiedy jednak skończysz i supeł zniknie, poczujesz prawdziwą satysfakcję! Nie zapomnij zmyć tłuszczu, w przeciwnym razie poplamisz ubrania.

Zastanawiasz się, jak rozplątać łańcuszek w inny sposób? Zamiast igieł możesz wykorzystać pęsetę do regulacji brwi. Nie masz pod ręką żadnego tak precyzyjnego narzędzia? Zanurz splątaną biżuterię w kubeczku z olejem lub oliwą i pozostaw na kilka minut. Nasączony łańcuszek zawiń w miękką szmatkę i delikatnie ugniataj, dzięki temu węzeł się poluzuje, a Tobie będzie łatwiej rozsunąć kolejne supełki.

Możesz zminimalizować ryzyko kolejnego splątania się łańcuszka, wieszając go na specjalnym wieszaku na biżuterię, jednak musisz pamiętać, że złote lub srebrne łańcuszki są bardzo delikatne i niestety mają tendencję do plątania się.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl