Czy srebrny pierścionek z cyrkoniami to dobry pomysł na prezent?

Biżuteria od dawana uchodzi za ważny i wartościowy element. Stanowiła część posagu, była także traktowana jako dowód uczuć wobec kobiety. Współcześnie nie trzeba inwestować w drogie wyroby jubilerskie, aby wyrazić swoją sympatię. Pierścionek srebrny z cyrkoniami może być doskonałym sposobem na prezent przy wielu okazjach.

Dla osoby wyjątkowej

Spośród wszystkich wyrobów jubilerskich pierścionek wywołuje największe emocje. Najczęstsze skojarzenia krążą wokół wersji zaręczynowej. Ten piękny detal można jednak sprezentować przy wielu okazjach. W dawnych czasach rodowe pierścienie przekazywano z pokolenia na pokolenie. Synowie otrzymywali je od ojców a córki od matek. Współczesny pierścionek srebrny z cyrkoniami również może mieć sentymentalną symbolikę. Świetnie nadaje się na upominek dla dorastającej córki, serdecznej przyjaciółki lub mamy. Połyskuje w nim oszlifowany kamyk, który w przeciwieństwie do tych bardzo drogich, jest przystępny cenowo.

Seryjny lub wyjątkowy

Decydując się na zakup pierścionka, warto ustalić budżet na planowany wydatek. Najdroższe są wyroby ze złota, jednak równie atrakcyjnie prezentują się także inne metale szlachetne. Pierścionek srebrny z cyrkoniami można nabyć w wersji seryjnej lub bardziej unikatowej, jako biżuteria autorska. Ta druga opcja sprawia, że prezent staje się jeszcze bardziej wartościowy. Ozdoba z oczkiem bardziej przykuwa wzrok, zwłaszcza że cyrkonia do złudzenia przypomina diament. Jest jednak kamieniem syntetycznym, który nie ma swojego odpowiednika w przyrodzie. Można go barwić poprzez różne dodatki, na przykład, aby uzyskać kolor niebieski, stosuje się domieszkę kobaltową. W sklepie Silver Style można nabyć pierścionki z cyrkonią w różnych kolorach.

Na każdy palec

Pierścionki najczęściej dopasowuje się do rozmiaru palca serdecznego. Nawet te, które nie są kupowane z myślą o zaręczynach. Tymczasem elegancki, srebrny pierścionek z cyrkoniami może znaleźć się na dowolnym palcu. Wybór kciuka podobno świadczy o tym, że ozdobę traktuje się jak talizman. Palec wskazujący zawsze był zarezerwowany na najważniejszy pierścień, na przykład świadczący o czyimś stanowisku lub godności. Palec środkowy jest przeznaczony dla pierścionków, niezwiązanych z zaręczynami, gdyż te lądują na palcu serdecznym. Mały palec jeszcze do niedawna był miejscem eksponowania pierścieni rodowych.

Współcześnie pierścionek przestał kojarzyć się z poważnymi deklaracjami względem drugiej osoby. Stał się ozdobą, którą coraz częściej wybierają single.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl