Biżuteria artystyczna ręcznie robiona, czyli ozdoby inne od wszystkich

0

Biżuteria artystyczna ręcznie robiona, czyli ozdoby inne od wszystkich

Estetyczne dodatki to elementy, które cieszą oko, zarówno właścicielki, jak i jej otoczenia. Nic nie jest w stanie dodać kobiecie tyle uroku, co pięknie wykonana biżuteria. Właśnie dlatego biżuteria artystyczna ręcznie robiona ma przewagę nad produkcją seryjną. Czy warto taką kupować?

Moda na handmade

Nieco starsze pokolenia doskonale pamiętają czasy, kiedy ozdoby wykonywano samodzielnie. Kwitło rzemiosło domowe, polegające na robieniu kolorowych plecionek lub nawijaniu koralików na żyłkę. Osoby bardziej uzdolnione manualnie tworzyły dzieła bardziej skomplikowane. To była pierwsza biżuteria artystyczna, ręcznie robiona, jaką kupowano. Współcześnie rzemiosłem parają się wyłącznie fascynaci, dla których ręcznie wykonana praca ma o wiele więcej wartości niż drogie ozdoby, kupowane w sklepach. Mają ułatwione zadanie, ponieważ łatwo obecnie zdobyć elementy składowe biżuterii. Sprawa nieco się komplikuje przy tworzeniu ozdób z metali szlachetnych.

Srebrna biżuteria

Powszechna dostępność modnej i pięknie wykonanej biżuterii sprawia, że zwykle kupuje się gotowe, seryjne produkty. Są precyzyjnie wykonane, ale powielane w ogromnej ilości. Każdy, kto chciałby choć trochę wyróżnić się z tłumu, może zainwestować w bardziej unikalne wzornictwo. Zapewnia je biżuteria artystyczna ręcznie robiona. Na czym polega różnica? Wyroby takie, jak autorskie projekty ze sklepu Silver Style, są wykonywane od początku do końca ręcznie. Doceniają je zwłaszcza kobiety, ceniące oryginalność i prostotę. Unikalne wyroby jubilerskie, jak naszyjniki, bransolety, pierścionki, kolczyki zawsze różnią się jakimś detalem, ponieważ nie są tworzone maszynowo.

Ekskluzywny dodatek

Istnieją pracownie artystyczne, które stawiają na bardzo efektowne wzornictwo. Tymczasem biżuteria artystyczna, ręcznie robiona, powinna być przede wszystkim wygodna. Pierścionek nie może krępować ruchów dłoni a łańcuszek zwisać zbyt nisko. Kolczyki tworzy się do ozdoby, nie zaś pilnowania, czy nie zaplączą się w sweter. Wybierając autorskie produkty jubilerskie, należy kierować się nie tylko ich estetyką, ale także funkcjonalnością. Pięknie dopracowane detale muszą współgrać z codzienną lub bardziej odświętną stylizacją. Jeśli mają być noszone do pracy, najlepiej postawić na stonowane, minimalistyczne wzornictwo.

Zdobne wyroby jubilerskie zwykle nie lubią konkurencji. Prezentują się na tyle okazale, że najlepiej nie zestawiać ich z bardzo bogatymi elementami garderoby.

Piękny komplet biżuterii srebrnej z nuta złota

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl